Четвер, 02.07.2020, 09:14
| RSS
Сайт  управління освіти, 
сім'ї, молоді та спорту
Волноваської РДА

Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 441
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Форма входу

Освітні округи

Шановний гість, ви завітали до сторінки "Освітній округ"

 

ОСВІТНІЙ ОКРУГ ЯК НОВА МОДЕЛЬУПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ

         На сьогоднішній день в освітній галузі є необхідність упровадження освітніх округів як прояв нового підходу до управління і розвитку освіти на місцевому рівні: безпосереднього управління діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів та створення умов для оптимального функціонування і розвитку. Освітній округ – один із прикладів горизонтальної форми самоврядування та кооперації в освіті. Шкільні освітні округи – це плацдарм для справжньої профільної освітньої мережі.

 

 
Нормативна база
Положення про освітній округ
 

Місцеві громади, які є засновниками таких закладів, визначають опорні заклади серед підпорядкованих йому загальноосвітніх навчальних закладів на конкурсній основі відповідно до затверджених ними умов.

Під час проведення конкурсу обов’язково враховується:

  • освітні потреби учнів (вихованців) у забезпеченні певних напрямів спеціалізації;
  • здатність забезпечити на належному рівні організацію допрофільної підготовки і профільного навчання;
  • рівень забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами;
  • наявність належної матеріально-технічної бази (обладнаних спортивних об’єктів, кабінетів фізики, хімії, біології, географії та інших, лабораторій, навчальних майстерень, комп’ютерного і мультимедійного обладнання, швидкісного доступу до Інтернету);
  • укомплектування бібліотечного фонду підручниками, науково-методичною, художньою та довідковою літературою;
  • зручність та наявність автомобільних доріг з твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та місця проживання.

У зв’язку з демографічною ситуацією та глобалізацією в сільській місцевості діє багато шкіл із малою наповнюваністю, що не можуть забезпечити належної якості навчання. Тому такі малокомплектні школи, мають можливість стати філією опорної школи та зазвичай виконують функції початкової школи. Для дітей та педагогічних працівників з інших населених пунктів забезпечується підвезення до опорної школи.

Кількість учнів (вихованців) опорного закладу (без врахування учнів філій), як правило, становить не менше 360 осіб.

Держава та органи місцевого самоврядування інвестують в освітню інфраструктуру опорних шкіл. У 2017 році з державного бюджету виділено 200 млн.грн на закупівлю автобусів, 300 млн.грн. на обладнання природничо-математичних кабінетів, 209,5 млн.грн для осіб з особливими освітніми потребами. Державний фонд регіонального розвитку направив 737 млн.грн на освітні проекти. В рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в 200 школах (більшість з яких опорні) по всій країні буде створено новий освітній простір. Передбачено реконструкцію, капітальний ремонт будівель навчальних закладів, впровадження енергоефективних технологій, встановлення обладнання та програмного забезпечення, проведення в школи швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під'їзних доріг, а також створення безбар'єрного простору.

Детальна інформація про децентралізацію у сфері освіти

ГОЛОВНІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ

 

 
 
   
 
 
 
 
 
 
   

Пошук
Календар
$Календарь$
Архів записів
Друзі сайту
Сайт методиста ІМЦ Левітової О.М.

Блог "На допомогу вчителю НУШ"